           Power Products > Power Supply Modules > ZWD150PAF-0524-J
ZWD150PAF-0524/J
Part Number: ZWD150PAF-0524/J
Manufacturer: TDK-Lambda
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > ZWD150PAF-0524-J
Qty Available:
Description: AC/DC Power Supply Dual-OUT 5V/24V 5A/6A 150W 13-Pin
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number ZWD150PAF-0524/J Available.
AC/DC Power Supply Dual-OUT 5V/24V 5A/6A 150W 13-Pin
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount Chassis Mount
Number of Pins 13
Weight 530 g
Current - Output 1 5 A
Current - Output 2 6 A
Efficiency 82 %
Isolation Voltage 3 kV
Max Current Rating 1.9 A
Max Operating Temperature 70 °C
Max Output Current 6 A
Max Output Power 150 W
Max Power Dissipation 150 W
Min Operating Temperature -10 °C
Number of Outputs 2
Output Current 6 A
Output Voltage 24 V
Power Rating 150 W
Voltage - Output 1 5 V
Voltage - Output 2 24 V
Depth 39.878 mm
Height 39.878 mm
Length 221.996 mm
Width 85.09 mm