           Passive Components > Resistors > Resistor Arrays > Yageo-YC164-JR-0722R
Yageo YC164-JR-0722R
Part Number: Yageo YC164-JR-0722R
Manufacturer: Yageo
Part Type: Passive Components > Resistors > Resistor Arrays > Yageo-YC164-JR-0722R
Qty Available:
Description: Res Net SMT 22R 5% DIP T/r
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Yageo YC164-JR-0722R Available.
Res Net SMT 22R 5% DIP T/r
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package Molded
Number of Pins 8
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature 55 °C
Number of Circuits 4
Packaging Tape & Reel
Power Rating 63 mW
Resistance 22 Ω
Temperature Coefficient 200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Working Voltage 50 V