Electronic Component
Vacuumschmelze T60404-E4658-X043
| Part Number: | Vacuumschmelze T60404-E4658-X043 |
| Manufacturer: | Vacuumschmelze |
| Part Type: | Electronic Component |
| Qty Available: | |
| Description: | Curr Sense Xfmr 1500: 1 6A Th |
PCX has Vacuumschmelze Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Curr Sense Xfmr 1500: 1 6A Th
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Current Rating | 6 A |
| Inductance | 35 H |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Radial |
| Turns Ratio | 1:1500 |
| Height | 19 mm |
| Length | 16.8 mm |
| Width | 9 mm |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the current rating of the product?
What are the dimensions of the product?
Who is the manufacturer of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.