           Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > VSBU-120-D312
VSBU-120-D312
Part Number: VSBU-120-D312
Manufacturer: CUI
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > VSBU-120-D312
Qty Available:
Description: Switching Power Supplies ac-dc, 120 W, 3.3/12 Vdc, dual output, PFC, open PCB
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number VSBU-120-D312 Available.
Switching Power Supplies ac-dc, 120 W, 3.3/12 Vdc, dual output, PFC, open PCB
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount Chassis Mount
Weight 380 g
Efficiency 80 %
Isolation Voltage 4.242 kV
Max Operating Temperature 70 °C
Max Output Current 6 A
Max Power Dissipation 120 W
Min Operating Temperature 0 °C
Number of Outputs 2
Output Voltage 3.3 V
Voltage - Output 1 3.3 V
Voltage - Output 2 12 V
Height 32.512 mm
Length 127 mm
Width 76.2 mm