Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Texas-Instruments-TS3DS10224RUKR
Texas Instruments TS3DS10224RUKR
| Part Number: | Texas Instruments TS3DS10224RUKR |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Texas-Instruments-TS3DS10224RUKR |
| Qty Available: | |
| Description: | Analog Multiplexer Single 2: 4 20-Pin WQFN EP T/R / IC MUX/DMUX DIFF 2: 4 20WQFN |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Decoders and Multiplexers > Texas-Instruments-TS3DS10224RUKR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Analog Multiplexer Single 2: 4 20-Pin WQFN EP T/R / IC MUX/DMUX DIFF 2: 4 20WQFN
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Bandwidth | 1.2 GHz |
| Data Rate | 720 Mbps |
| High Level Output Current | 100 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Low Level Output Current | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 100 µA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 50 µA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 8 |
| Operating Supply Current | 50 µA |
| Packaging | Cut Tape |
| Polarity | Non-Inverting |
| Propagation Delay | 50 ps |
| Resistance | 19 Ω |
| Schedule B | 8542390000 |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 30 ns |
| Turn-On Delay Time | 100 ns |
| Height | 800 µm |
| Length | 3 mm |
| Thickness | 750 µm |
| Width | 3 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TS3DS10224RUKR
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the package type and number of pins?
What is the operating temperature range?
What is the maximum supply voltage?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.





