Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-TLV1701AIDRLR
Texas Instruments TLV1701AIDRLR
| Part Number: | Texas Instruments TLV1701AIDRLR |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-TLV1701AIDRLR |
| Qty Available: | |
| Description: | Single high voltage, low power comparator 5-SOT-5X3 -40 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-TLV1701AIDRLR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Single high voltage, low power comparator 5-SOT-5X3 -40 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT |
| Number of Pins | 5 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Height | 0 m |
| Length | 1.6 mm |
| Thickness | 550 µm |
| Width | 1.2 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TLV1701AIDRLR
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the category of this product?
What is the physical description of the product?
Are there any alternate parts available for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


