Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20R4-25CFN
Texas Instruments TIBPAL20R4-25CFN
| Part Number: | Texas Instruments TIBPAL20R4-25CFN |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20R4-25CFN |
| Qty Available: | |
| Description: | Low-Power High-Performance Impact PAL Circuits 28-PLCC 0 to 75 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20R4-25CFN Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Low-Power High-Performance Impact PAL Circuits 28-PLCC 0 to 75
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | PLCC |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 28 |
| Weight | 1.182714 g |
| Frequency | 33 MHz |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Propagation Delay | 25 ns |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TIBPAL20R4-25CFN
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the package type of the product?
How many pins does the product have?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


