Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20L8-20MJT
Texas Instruments TIBPAL20L8-20MJT
| Part Number: | Texas Instruments TIBPAL20L8-20MJT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20L8-20MJT |
| Qty Available: | |
| Description: | High-Performance Impact PAL< > Circuits 24-CDIP -55 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL20L8-20MJT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High-Performance Impact PAL< > Circuits 24-CDIP -55 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | CDIP |
| Number of Pins | 24 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Height | 5.08 mm |
| Length | 32 mm |
| Thickness | 4.7 mm |
| Width | 6.92 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TIBPAL20L8-20MJT
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the temperature range in which the product operates?
What is the package type of the product?
What is the supply voltage of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.