Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-20MJ
Texas Instruments TIBPAL16R4-20MJ
| Part Number: | Texas Instruments TIBPAL16R4-20MJ |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-20MJ |
| Qty Available: | |
| Description: | High-Performance Impact PAL Circuits 20-CDIP -55 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-20MJ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High-Performance Impact PAL Circuits 20-CDIP -55 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | CDIP |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TIBPAL16R4-20MJ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the temperature range in which the product operates?
What is the operating supply voltage of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.