Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-15CFN
Texas Instruments TIBPAL16R4-15CFN
| Part Number: | Texas Instruments TIBPAL16R4-15CFN |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-15CFN |
| Qty Available: | |
| Description: | High-Performance Impact PAL Circuits 20-PLCC 0 to 75 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-TIBPAL16R4-15CFN Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High-Performance Impact PAL Circuits 20-PLCC 0 to 75
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | PLCC |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Weight | 722.005655 mg |
| Frequency | 50 MHz |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Propagation Delay | 15 ns |
| Turn-On Delay Time | 15 ns |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments TIBPAL16R4-15CFN
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Is the product lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

