Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-PAL16R4A-2MJB
Texas Instruments PAL16R4A-2MJB
| Part Number: | Texas Instruments PAL16R4A-2MJB |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-PAL16R4A-2MJB |
| Qty Available: | |
| Description: | Standard High-Speed PAL Circuits 20-CDIP -55 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-PAL16R4A-2MJB Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Standard High-Speed PAL Circuits 20-CDIP -55 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | CDIP |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments PAL16R4A-2MJB
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the temperature range for the product?
Is the product lead-free and RoHS compliant?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.