Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-OPA4234UE4
Texas Instruments OPA4234UE4
| Part Number: | Texas Instruments OPA4234UE4 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-OPA4234UE4 |
| Qty Available: | |
| Description: | Low Power, Precision Single-Supply Operational Amplifiers 14-SOIC -40 to 85 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-OPA4234UE4 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Low Power, Precision Single-Supply Operational Amplifiers 14-SOIC -40 to 85
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Number of Pins | 14 |
| Common Mode Rejection Ratio | 86 dB |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Input Bias Current | 50 nA |
| Max I/O Voltage | 250 µV |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 0.2 V/µs |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments OPA4234UE4
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
