Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-LMX25312570EVAL-NOPB
Texas Instruments LMX25312570EVAL/NOPB
| Part Number: | Texas Instruments LMX25312570EVAL/NOPB |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-LMX25312570EVAL-NOPB |
| Qty Available: | |
| Description: | Evaluation Board, LMX2531 Frequency Synt; Svhc: No Svhc (15-JAN-2019) |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-LMX25312570EVAL-NOPB Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Evaluation Board, LMX2531 Frequency Synt; Svhc: No Svhc (15-JAN-2019)
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Evaluation Kit | Yes |
| Frequency | 2.79 GHz |
| Interface | Serial |
| Operating Supply Current | 34 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments LMX25312570EVAL/NOPB
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product being described?
What is the frequency range of the LMX25312570EVAL/NOPB?
What is the operating supply voltage of the LMX25312570EVAL/NOPB?
Is the LMX25312570EVAL/NOPB compliant with RoHS regulations?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
