Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-LMK04821NKDT
Texas Instruments LMK04821NKDT
| Part Number: | Texas Instruments LMK04821NKDT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-LMK04821NKDT |
| Qty Available: | |
| Description: | Ultra low jitter synthesizer and jitter cleaner with JESD204B support 64-WQFN -40 to 85 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-LMK04821NKDT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ultra low jitter synthesizer and jitter cleaner with JESD204B support 64-WQFN -40 to 85
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 64 |
| Duty Cycle | 50 % |
| Input | LVCMOS |
| Max Frequency | 1.54 GHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 3.45 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3.15 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 3 |
| Number of Outputs | 15 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| PLL | Yes |
| Schedule B | 8542390000 |
| Height | 0 m |
| Length | 9 mm |
| Thickness | 0 m |
| Width | 9 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments LMK04821NKDT
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and its main feature?
What is the supply voltage range for this product?
How many pins does this product have?
What is the maximum operating temperature for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



