Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-LMH7322SQ
Texas Instruments LMH7322SQ
| Part Number: | Texas Instruments LMH7322SQ |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-LMH7322SQ |
| Qty Available: | |
| Description: | Comparator, 1 Func, 8000uV Offset-Max, 0.783ns Response Time, PQCC24 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-LMH7322SQ Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Comparator, 1 Func, 8000uV Offset-Max, 0.783ns Response Time, PQCC24
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 24 |
| Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Input Offset Voltage (Vos) | 8 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.35 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Nominal Supply Current | 6.5 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 50 mA |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Response Time | 700 ps |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Gain | 53 dB |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments LMH7322SQ
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of this product?
What is the response time of the comparator?
What is the maximum offset voltage of the comparator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
