Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments-JM38510-30301B2A
Texas Instruments JM38510/30301B2A
| Part Number: | Texas Instruments JM38510/30301B2A |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments-JM38510-30301B2A |
| Qty Available: | |
| Description: | Military 4-ch, 2-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NOR gates 20-LCCC -55 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments-JM38510-30301B2A Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Military 4-ch, 2-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NOR gates 20-LCCC -55 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 20 |
| Number of Bits | 4 |
| Number of Gates | 4 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Height | 0 m |
| Length | 8.89 mm |
| Thickness | 1.83 mm |
| Width | 8.89 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments JM38510/30301B2A
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What are the technical specifications of the product?
What is the stock availability of the product?
Who is the manufacturer of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

