Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-HPA00215EA-3K
Texas Instruments HPA00215EA/3K
| Part Number: | Texas Instruments HPA00215EA/3K |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-HPA00215EA-3K |
| Qty Available: | |
| Description: | CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-8 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > Texas-Instruments-HPA00215EA-3K Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-8
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-23 |
| Number of Pins | 8 |
| Gain Bandwidth Product | 65 kHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Channels | 2 |
| Height | 1.45 mm |
| Length | 2.9 mm |
| Thickness | 1.1 mm |
| Width | 1.63 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments HPA00215EA/3K
| Technical Drawing | View & Download Texas-Instruments-HPA00215EA-3K Technical Drawing |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
How many pins does the product have?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
