Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-DLP9500BFLN
Texas Instruments DLP9500BFLN
| Part Number: | Texas Instruments DLP9500BFLN |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-DLP9500BFLN |
| Qty Available: | |
| Description: | Display Drivers & Controllers DLP®, 0.95 1080p 2xLVDS Type-A DMD 355-CLGA |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > Texas-Instruments-DLP9500BFLN Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Display Drivers & Controllers DLP®, 0.95 1080p 2xLVDS Type-A DMD 355-CLGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 355 |
| Height | 4.07 mm |
| Length | 42.16 mm |
| Thickness | 2.69 mm |
| Width | 42.16 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments DLP9500BFLN
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the dimensions of the product?
What is the environmental classification of the product?
Are there any compliance statements available for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
