Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCVF857RTBT
Texas Instruments CDCVF857RTBT
| Part Number: | Texas Instruments CDCVF857RTBT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCVF857RTBT |
| Qty Available: | |
| Description: | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 220MHz 40-Pin VQFN EP T/R |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCVF857RTBT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 220MHz 40-Pin VQFN EP T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | VQFN |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 40 |
| Weight | 96.189932 mg |
| Frequency | 220 MHz |
| Input | SSTL-2 |
| Max Frequency | 220 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.18 V |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Outputs | 10 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments CDCVF857RTBT
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of the product?
What is the frequency range of the clock driver?
What is the package type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


