Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-CDCVF857DGG
Texas Instruments CDCVF857DGG
| Part Number: | Texas Instruments CDCVF857DGG |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-CDCVF857DGG |
| Qty Available: | |
| Description: | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 220MHz 48-Pin TSSOP Tube |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers > Texas-Instruments-CDCVF857DGG Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 220MHz 48-Pin TSSOP Tube
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TSSOP |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Weight | 223.195796 mg |
| Frequency | 220 MHz |
| Input | SSTL-2 |
| Max Frequency | 220 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.18 V |
| Nominal Supply Current | 10 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Outputs | 10 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Height | 0 m |
| Length | 12.5 mm |
| Thickness | 1.15 mm |
| Width | 6.1 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments CDCVF857DGG
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the function of this product?
What is the frequency range of this product?
What is the package type of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.





