Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCV857DGGG4
Texas Instruments CDCV857DGGG4
| Part Number: | Texas Instruments CDCV857DGGG4 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCV857DGGG4 |
| Qty Available: | |
| Description: | Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 200MHz 48-Pin TSSOP Tube |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Clock and Timing > Clock Buffers, Drivers > Texas-Instruments-CDCV857DGGG4 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Zero Delay PLL Clock Driver Single 60MHz to 200MHz 48-Pin TSSOP Tube
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | TSSOP |
| Contact Plating | Gold |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 48 |
| Weight | 223.195796 mg |
| Frequency | 200 MHz |
| Input | LVTTL |
| Max Frequency | 200 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 2.7 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Nominal Supply Current | 275 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Outputs | 10 |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments CDCV857DGGG4
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the package type of the product?
What is the frequency range of the product?
How many pins does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

