Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Texas-Instruments-74SSTUB32866AZKER
Texas Instruments 74SSTUB32866AZKER
| Part Number: | Texas Instruments 74SSTUB32866AZKER |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Texas-Instruments-74SSTUB32866AZKER |
| Qty Available: | |
| Description: | 25-Bit Configurable Registered Buffer w/Address-Parity Test 96-LFBGA -40 to 85 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Texas-Instruments-74SSTUB32866AZKER Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
25-Bit Configurable Registered Buffer w/Address-Parity Test 96-LFBGA -40 to 85
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 96 |
| Weight | 166.610147 mg |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| Frequency | 410 MHz |
| High Level Output Current | -8 mA |
| Logic Function | Buffer |
| Low Level Output Current | 8 mA |
| Max Frequency | 410 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 1.9 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Number of Bits | 25 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Inputs | 25 |
| Number of Outputs | 25 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Propagation Delay | 700 ps |
| Turn-On Delay Time | 3 ns |
| Height | 1.4 mm |
| Length | 13.5 mm |
| Thickness | 850 µm |
| Width | 5.5 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments 74SSTUB32866AZKER
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the temperature range for the product?
What is the maximum frequency of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.

