Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments--V62-13605-01XE
Texas Instruments -V62/13605-01XE
| Part Number: | Texas Instruments -V62/13605-01XE |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments--V62-13605-01XE |
| Qty Available: | |
| Description: | Enhanced Product Single 3-Input Positive O -AND Gate 6-SOT-23 -55 to 125 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Logic ICs > Logic Gates > Texas-Instruments--V62-13605-01XE Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Enhanced Product Single 3-Input Positive O -AND Gate 6-SOT-23 -55 to 125
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-23 |
| Number of Pins | 6 |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Bits | 1 |
| Number of Gates | 1 |
| Propagation Delay | 3.4 ns |
| Height | 0 m |
| Length | 2.9 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
Documentation for Texas Instruments Texas Instruments -V62/13605-01XE
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the package type and number of pins?
What is the temperature range for this product?
Who is the manufacturer of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
