           Sensors > Telemecanique-XS618B4NAM12
Telemecanique XS618B4NAM12
Part Number: Telemecanique XS618B4NAM12
Manufacturer: Telemecanique
Part Type: Sensors > Telemecanique-XS618B4NAM12
Qty Available:
Description: Proximity Sensor Inductive NO NPN 1.2cm 12V to 48VDC
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Telemecanique XS618B4NAM12 Available.
PCX has Telemecanique Sensors > Telemecanique-XS618B4NAM12 Electronic Components for Sale.
Proximity Sensor Inductive NO NPN 1.2cm 12V to 48VDC
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Housing Material Metal
Number of Pins 4
Sensing Method Inductive
Length 72 mm