Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > TS321AILT
TS321AILT
| Part Number: | TS321AILT |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > TS321AILT |
| Qty Available: | |
| Description: | Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 800 kHz, 0.4 V/µs, 3V to 30V, SOT-23, 5 Pins; |
PCX has STMicroelectronics Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Op Amps, Buffer, Instrumentation > TS321AILT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Operational Amplifier, Single, 1 Amplifier, 800 kHz, 0.4 V/µs, 3V to 30V, SOT-23, 5 Pins;
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-23 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 5 |
| Bandwidth | 800 kHz |
| Common Mode Rejection Ratio | 65 dB |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| Input Bias Current | 150 nA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 15 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Current | 800 µA |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Nominal Supply Current | 500 µA |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Supply Current | 600 µA |
| Operating Supply Voltage | 15 V |
| Output Current | 40 mA |
| Output Current per Channel | 40 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Schedule B | 8542330000 |
| Slew Rate | 0.4 V/µs |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Height | 1.3 mm |
| Length | 3 mm |
| Width | 1.75 mm |
Documentation for STMicroelectronics TS321AILT
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
| Datasheet | View & Download TS321AILT Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the equivalent part to STMicroelectronics TS321AILT?
What is the package type of TS321AILT?
What is the operating temperature range of TS321AILT?
What is the supply voltage range for TS321AILT?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.






