           Power Products > Power Supply Modules > TDK-Lambda-ZWS150BAF-5-A
TDK-Lambda ZWS150BAF-5/A
Part Number: TDK-Lambda ZWS150BAF-5/A
Manufacturer: TDK-Lambda
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > TDK-Lambda-ZWS150BAF-5-A
Qty Available:
Description: Power Supply, AC-DC, 5V, 30A, 85-265V In, Enclosed, Panel Mount, PFC, ZWS150BAF Series
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number TDK-Lambda ZWS150BAF-5/A Available.
Power Supply, AC-DC, 5V, 30A, 85-265V In, Enclosed, Panel Mount, PFC, ZWS150BAF Series
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount Chassis Mount, Panel
Number of Pins 18
Weight 1.999889 kg
Current - Output 1 30 A
Efficiency 85 %
Isolation Voltage 3 kV
Max Operating Temperature 70 °C
Max Output Current 30 A
Max Power Dissipation 150 W
Min Operating Temperature -10 °C
Number of Outputs 1
Output Current 30 A
Output Power 150 W
Output Voltage 5 V
Power Rating 150 W
Voltage - Output 1 5 V
Height 37.084 mm
Length 189.992 mm
Width 119.888 mm