Electronic Component
TDA8177F
| Part Number: | TDA8177F |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Electronic Component |
| Qty Available: | |
| Description: | Vertical deflection booster for CRT monitor & TV with 70V flyback generator |
PCX has STMicroelectronics Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Vertical deflection booster for CRT monitor & TV with 70V flyback generator
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Number of Pins | 7 |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
