Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > STMicroelectronics-VNH7100BASTR
STMicroelectronics VNH7100BASTR
| Part Number: | STMicroelectronics VNH7100BASTR |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > STMicroelectronics-VNH7100BASTR |
| Qty Available: | |
| Description: | Power MOSFET Tape & Reel (TR) VNH7100 Automotive motor controller 4V~28V 15A -40C~150C TJ |
PCX has STMicroelectronics Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > STMicroelectronics-VNH7100BASTR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Power MOSFET Tape & Reel (TR) VNH7100 Automotive motor controller 4V~28V 15A -40C~150C TJ
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Output Current | 12 A |
| Packaging | Tape and Reel |
| Schedule B | 8542390000 |
Documentation for STMicroelectronics STMicroelectronics VNH7100BASTR
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the maximum supply voltage for this product?
What is the output current of this product?
What is the operating temperature range for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



