Integrated Circuits (ICs) > STMicroelectronics-VNH5180ATR-E
STMicroelectronics VNH5180ATR-E
| Part Number: | STMicroelectronics VNH5180ATR-E |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > STMicroelectronics-VNH5180ATR-E |
| Qty Available: | |
| Description: | H-Bridge Motor Driver Automotive 36-Pin PowerSSO EP T/R / IC MOTOR DRIVER PAR 36POWERSSO |
PCX has STMicroelectronics Integrated Circuits (ICs) > STMicroelectronics-VNH5180ATR-E Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
H-Bridge Motor Driver Automotive 36-Pin PowerSSO EP T/R / IC MOTOR DRIVER PAR 36POWERSSO
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 36 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 8 A |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Schedule B | 8542390000 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 36 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 8 A |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Schedule B | 8542390000 |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 36 |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 5.5 V |
| Nominal Supply Current | 6 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 8 A |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Schedule B | 8542390000 |
Documentation for STMicroelectronics STMicroelectronics VNH5180ATR-E
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the maximum operating temperature of the product?
How many outputs does the product have?
What is the supply voltage range for the product?
What is the product name?
What is the function of this product?
What is the package type of this product?
What is the maximum operating temperature for this product?
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
How many outputs does the product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.


