Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > STMicroelectronics-VND7004AYTR
STMicroelectronics VND7004AYTR
| Part Number: | STMicroelectronics VND7004AYTR |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > STMicroelectronics-VND7004AYTR |
| Qty Available: | |
| Description: | Double channel high-side driver with MultiSense analog feedback for automotive applications |
PCX has STMicroelectronics Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > STMicroelectronics-VND7004AYTR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Double channel high-side driver with MultiSense analog feedback for automotive applications
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Interface | On/Off |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 100 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Configuration | High Side |
| Schedule B | 8542390000 |
Documentation for STMicroelectronics STMicroelectronics VND7004AYTR
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the maximum operating temperature of the product?
How many outputs does the product have?
What is the supply chain status of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.