Electronic Component
PCX has Sanyo Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Power Amplifier, Power: 2 x 15 W, Voltage: 39 V, Frequency: 100 KHz
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SIP |
| Number of Pins | 15 |
| Weight | 19.368394 g |
| Height | 9.525 mm |
| Length | 63.5 mm |
| Width | 44.45 mm |
Documentation for Sanyo STK4392
| Datasheet | View & Download STK4392 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the power output of the Sanyo STK4392 power amplifier?
What is the voltage requirement for the Sanyo STK4392 power amplifier?
What is the frequency range of the Sanyo STK4392 power amplifier?
What are the physical dimensions of the Sanyo STK4392 power amplifier?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.