           Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Audio > STK402-120
STK402-120
Part Number: STK402-120
Manufacturer: Sanyo
Part Type: Integrated Circuits (ICs) > Linear ICs > Amplifiers - Audio > STK402-120
Qty Available:
Description: Audio Amplifier, 120W, 2 Channel(s), 1 Func, Bipolar, PSFM13, SIP-13/15
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number STK402-120 Available.
Audio Amplifier, 120W, 2 Channel(s), 1 Func, Bipolar, PSFM13, SIP-13/15
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package SIP
Weight 22.679619 g
Height 38.1 mm
Length 88.9 mm
Width 63.5 mm
Case/Package SIP
Weight 22.679619 g
Height 38.1 mm
Length 88.9 mm
Width 63.5 mm