Electronic Component
PCX has RFMD Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Mmic Uwave Hbt Mp Ampli 50MHZ 4GHZ SPF5189Z
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOT-89 |
| Number of Pins | 4 |
| Frequency | 4 GHz |
| Gain | 18.7 dB |
| Max Frequency | 4 GHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Documentation for RFMD SPF5189Z
| Datasheet | View & Download SPF5189Z Datasheet |
| Datasheet | View & Download SPF5189Z Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the package type and number of pins for SPF5189Z?
What are the technical specifications of SPF5189Z?
Where can I find the datasheet for SPF5189Z?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.