           Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > SG-210STF-25-0000MS3
SG-210STF 25.0000MS3
Part Number: SG-210STF 25.0000MS3
Manufacturer: Epson
Part Type: Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > SG-210STF-25-0000MS3
Qty Available:
Description: Oscillator XO 25MHz ±25ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Medical 4-Pin SMD T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number SG-210STF 25.0000MS3 Available.
Oscillator XO 25MHz ±25ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Medical 4-Pin SMD T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package SMD/SMT
Mount Surface Mount
Current Rating 2.2 mA
Frequency 25 MHz
Frequency Stability 25 ppm
Load Capacitance 15 pF
Max Duty Cycle 55 %
Max Operating Temperature 70 °C
Max Supply Current 2.2 mA
Max Supply Voltage 3.6 V
Min Operating Temperature -20 °C
Min Supply Voltage 1.6 V
Packaging Tape & Reel (TR)
Schedule B 8541600060
Termination SMD/SMT
Height 889 µm
Length 2.4892 mm
Width 2.0066 mm