Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Amplifiers > SBA-4089
SBA-4089
| Part Number: | SBA-4089 |
| Manufacturer: | RFMD |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Amplifiers > SBA-4089 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Amp Hbt 5000MHZ SOT-89 |
PCX has RFMD Integrated Circuits (ICs) > RF Semiconductors and Devices > RF Amplifiers > SBA-4089 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Amp Hbt 5000MHZ SOT-89
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Gain | 16.1 dB |
| Noise Figure | 5.8 dB |
| Operating Supply Current | 88 mA |
| P1dB | 19 dBm |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Test Frequency | 1.95 GHz |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the noise figure of the product?
What is the gain of the product?
What is the operating supply current of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.