           Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > RMC1-16SK2052FTH
RMC1/16SK2052FTH
Part Number: RMC1/16SK2052FTH
Manufacturer: Kamaya
Part Type: Passive Components > Resistors > Chip SMD Resistors > RMC1-16SK2052FTH
Qty Available:
Description: Res Thick Film 0402 20.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number RMC1/16SK2052FTH Available.
Res Thick Film 0402 20.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R