Connectors > Pulse-W9908
Pulse W9908
| Part Number: | Pulse W9908 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Connectors > Pulse-W9908 |
| Qty Available: | |
| Description: | C-Clip Connector 3 x 1.5 x 1.45 mm SMT Contact Height 1 mm for Antenna |
PCX has Pulse Connectors > Pulse-W9908 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
C-Clip Connector 3 x 1.5 x 1.45 mm SMT Contact Height 1 mm for Antenna
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Packaging | Bulk |
| Schedule B | 8529109000 |
| Length | 3.2004 mm |
| Thickness | 990.6 µm |
| Width | 1.778 mm |
Documentation for Pulse Pulse W9908
| Datasheet | View & Download Pulse-W9908 Datasheet |
| Datasheet | View & Download Pulse-W9908 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the dimensions of the connector?
Who are the authorized distributors of this product?
What is the alternate part number for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.