Passive Components > Transformers > Pulse-T9021NLT
Pulse T9021NLT
| Part Number: | Pulse T9021NLT |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Transformers > Pulse-T9021NLT |
| Qty Available: | |
| Description: | Audio Transformers / Signal Transformers SMD T1/CEPT/ISDN-Pri 600uH 4-Port |
PCX has Pulse Passive Components > Transformers > Pulse-T9021NLT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Audio Transformers / Signal Transformers SMD T1/CEPT/ISDN-Pri 600uH 4-Port
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 40 |
| Inductance | 600 µH |
| Lead/Base Style | Gull Wing |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Turns Ratio | 1:2.42 |
| Depth | 16.26 mm |
| Height - Seated (Max) | 7.24 mm |
| Length | 28.58 mm |
| Width | 12.32 mm |
Documentation for Pulse Pulse T9021NLT
| Datasheet | View & Download Pulse-T9021NLT Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the physical specifications of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any alternative names for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.