Passive Components > Transformers > Pulse-ST6122T-R
Pulse ST6122T-R
| Part Number: | Pulse ST6122T-R |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Transformers > Pulse-ST6122T-R |
| Qty Available: | |
| Description: | Transformers 10/100BASE-TX Xfmr Cmc |
PCX has Pulse Passive Components > Transformers > Pulse-ST6122T-R Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Transformers 10/100BASE-TX Xfmr Cmc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Height | 6.15 mm |
| Length | 24.84 mm |
| Width | 10.16 mm |
Documentation for Pulse Pulse ST6122T-R
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the physical dimensions of the product?
What is the isolation voltage of the product?
Are there any alternate names for the Pulse brand?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.