Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9502T
Pulse PL9502T
| Part Number: | Pulse PL9502T |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9502T |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 3.3 H, 2.3ADC, S Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9502T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 3.3 H, 2.3ADC, S Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 20.3 mΩ |
| Inductance | 3.3 µH |
| Max DC Current | 2.3 A |
| Packaging | Tape & Reel |
| Tolerance | 30 % |
| Depth | 6.5 mm |
| Height | 3.1 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9502T
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9502T Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any distributors for PL9502T?
Can I download datasheets and manufacturer documentation for Pulse PL9502T?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.