Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9422
Pulse PL9422
| Part Number: | Pulse PL9422 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9422 |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 330UH, 0.53ADC, Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9422 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 330UH, 0.53ADC, Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 1.199 Ω |
| Inductance | 330 µH |
| Max DC Current | 450 mA |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.41 mm |
| Height | 3.35 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9422
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9422 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the technical specifications of the product?
Are there any alternative names for the brand?
Where can I find the datasheets and manufacturer documentation for Pulse PL9422?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.