Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9421T
Pulse PL9421T
| Part Number: | Pulse PL9421T |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9421T |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 220UH, 0.60ADC, Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9421T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 220UH, 0.60ADC, Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 837 mΩ |
| Inductance | 220 µH |
| Max DC Current | 580 mA |
| Packaging | Tape & Reel |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.41 mm |
| Height | 3.35 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9421T
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9421T Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any distributors for the PL9421T?
Can I download datasheets and manufacturer documentation for the Pulse PL9421T?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.