Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9312
Pulse PL9312
| Part Number: | Pulse PL9312 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9312 |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 27UH, 2.3ADC, Sd Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9312 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 27UH, 2.3ADC, Sd Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 89 mΩ |
| Inductance | 27 µH |
| Max DC Current | 2.1 A |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.41 mm |
| Height | 4 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9312
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9312 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the technical specifications of the Pulse PL9312?
Are there any other similar products available?
Can I download datasheets and manufacturer documentation for the Pulse PL9312?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.