Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9219T
Pulse PL9219T
| Part Number: | Pulse PL9219T |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9219T |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 82UH, 1.36A, SDRI10X Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9219T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 82UH, 1.36A, SDRI10X Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 232 mΩ |
| Inductance | 82 µH |
| Max DC Current | 1.36 A |
| Packaging | Tape & Reel |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.5 mm |
| Height | 5.1 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9219T
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9219T Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
Are there any distributors for PL9219T?
Can I download datasheets and manufacturer documentation for Pulse PL9219T?
What are the technical specifications of PL9219T?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.