Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9214
Pulse PL9214
| Part Number: | Pulse PL9214 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9214 |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 33UH, 2.1A, SDRI10X4 Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9214 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 33UH, 2.1A, SDRI10X4 Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 94 mΩ |
| Inductance | 33 µH |
| Max DC Current | 2.1 A |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.5 mm |
| Height | 5.1 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9214
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9214 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What are the technical specifications of the product?
Are there any alternative names for Pulse PL9214?
Where can I download datasheets and manufacturer documentation for Pulse PL9214?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.