Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9212
Pulse PL9212
| Part Number: | Pulse PL9212 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9212 |
| Qty Available: | |
| Description: | Ind, Pwr, 22UH, 2.6A, SDRI10X4 Pbc |
PCX has Pulse Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > Pulse-PL9212 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Ind, Pwr, 22UH, 2.6A, SDRI10X4 Pbc
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| DC Resistance (DCR) | 67 mΩ |
| Inductance | 22 µH |
| Max DC Current | 2.6 A |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | 20 % |
| Depth | 10.5 mm |
| Height | 5.1 mm |
Documentation for Pulse Pulse PL9212
| Datasheet | View & Download Pulse-PL9212 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any distributors for the PL9212?
What are some alternative names for Pulse Electronics?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.