Passive Components > Capacitors > Pulse-PE-68049
Pulse PE-68049
| Part Number: | Pulse PE-68049 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Part Type: | Passive Components > Capacitors > Pulse-PE-68049 |
| Qty Available: | |
| Description: | Audio Transformers / Signal Transformers SMD 10Base-T Quand 150uH 1-Port |
PCX has Pulse Passive Components > Capacitors > Pulse-PE-68049 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Audio Transformers / Signal Transformers SMD 10Base-T Quand 150uH 1-Port
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Isolation Voltage | 1.5 kV |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Termination | SMD/SMT |
| Height | 5.84 mm |
| Length | 28.58 mm |
| Width | 16.26 mm |
Documentation for Pulse Pulse PE-68049
| Datasheet | View & Download Pulse-PE-68049 Datasheet |
| Datasheet | View & Download Pulse-PE-68049 Datasheet |
| Datasheet | View & Download Pulse-PE-68049 Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What are the physical dimensions of the product?
What is the isolation voltage of the product?
Who are the distributors of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
