Pro-Power 3183Y-2.50MMWHT
Part Number: Pro-Power 3183Y-2.50MMWHT
Manufacturer: Pro-Power
Part Type: Electronic Component
Qty Available:
Description: Cable, Flex, 3183Y, White, 2.5MM, Per M
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Pro-Power 3183Y-2.50MMWHT Available.
PCX has Pro-Power Electronic Component Electronic Components for Sale.
Cable, Flex, 3183Y, White, 2.5MM, Per M
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Color White
Conductor Material Copper
Insulation Material PVC
Mount Cable
Current Rating 20 A
Number of Conductors 3
Number of Cores 3
Voltage Rating 500 V
Voltage Rating (DC) 500 V
Outside Diameter 10.2 mm