Piher PC16SH-10IP06102B2020MTA
Part Number: Piher PC16SH-10IP06102B2020MTA
Manufacturer: Piher
Part Type: Electronic Component
Qty Available:
Description:
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Piher PC16SH-10IP06102B2020MTA Available.
PCX has Piher Electronic Component Electronic Components for Sale.
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Composition Potentiometer
Max Operating Temperature 70 °C
Min Operating Temperature -25 °C
Power Rating 100 mW
Resistance 1 kΩ
Threshold Voltage 125 V
Tolerance 20 %