           Power Products > Power Supply Modules > Phoenix-Contact-QUINT-UPS-24DC-24DC-20
Phoenix Contact QUINT-UPS 24DC/24DC/20
Part Number: Phoenix Contact QUINT-UPS 24DC/24DC/20
Manufacturer: Phoenix Contact
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Phoenix-Contact-QUINT-UPS-24DC-24DC-20
Qty Available:
Description: PSU, DIN RAIL, 24V, 20A; Input Voltage DC: 24V; Backup Time Capacity: -; Output Voltage: 24V; Power Supply Mounting:...
PSU, DIN RAIL, 24V, 20A; Input Voltage DC: 24V; Backup Time Capacity: -; Output Voltage: 24V; Power Supply Mounting:...
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 125
Mount DIN Rail
Number of Outputs 1
Output Power 480 W
Output Voltage 24 V
Height 130 mm
Length 125 mm
Width 40 mm